Chcesz szybko i bezproblemowo sprzedać nieruchomość? Nigdy nie popełniaj tych 5 błędów!

Osoby wystawiające nieruchomości na sprzedaż z reguły popełniają podobne błędy, przez które narażają się na ogromne straty. Dlatego przygotowaliśmy dla Was 5 podstawowych błędów popełnianych podczas sprzedaży nieruchomości.

1. Brak konkretnego planu działania i nieprzemyślane decyzje.

Nieprzemyślane działania i decyzje podejmowane pod wpływem impulsu czy namowy niedoświadczonych znajomych często kończą się dla sprzedającego sprzedażą nieruchomości za cenę niższą od rynkowej bądź przeciągającym się miesiącami, a nawet latami procesem sprzedaży.

Dlatego już na etapie pojawienia się zamiaru sprzedaży domu czy mieszkania, powinniśmy ustalić konkretny plan sprzedaży. Przede wszystkim należy skompletować wszystkie dokumenty niezbędne do przeprowadzenia poprawnej transakcji, po czym dokładnie i rzetelnie sprawdzić cenę rynkową sprzedawanej nieruchomości. Następnie należy przygotować nieruchomość na sprzedaż: dokonać podstawowych napraw, korzystnie jest także odświeżyć ściany i przeprowadzić delikatny remont, tak aby nieruchomość sama zachęcała do jej kupna. Kolejno należy przygotować realną ofertę sprzedaży nieruchomości, warto skorzystać z pomocy pośrednika nieruchomości bądź zamieścić ogłoszenie na serwisie z darmowymi ogłoszeniami nieruchomości. Gdy pojawi się potencjalny nabywca, należy przeprowadzić negocjacje warunków transakcji, przygotować prawną umowę sprzedaży i przekazać nieruchomość nabywcy.

2. Zaległości i nieuporządkowane sprawy finansowe.

Przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż, zadbaj o wszelkie płatności. Jeśli sprzedajesz mieszkanie, poproś administrację bądź zarząd osiedla o wystawienie dokumentu potwierdzającego brak jakichkolwiek zaległości związanych z opłatami za mieszkanie. Wszelkie zadłużenie bądź nieprawidłowości w dokumentacji potrafią skutecznie zniechęcić potencjalnego nabywce do zakupu Twojej nieruchomości.

3. Zawyżanie ceny nieruchomości.

To jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez właścicieli nieruchomości. Tymczasem zawyżona oferta wystraszy i przegoni niejednego nabywcę! Warto więc przewertować oferty na serwisach z ogłoszeniami nieruchomości i sprawdzić, jakie ceny aktualnie funkcjonują na rynku. Dopiero wówczas będziemy w stanie ustalić realną cenę własnej nieruchomości.

4. Bałagan w domu czy mieszkaniu.

Jeżeli wystawiasz na sprzedaż mieszkanie czy dom, z którego jeszcze się nie wyprowadziłeś, staraj się na bieżąco dbać o porządek. Porozrzucane po podłodze skarpetki, sterta ubrań na suszarce, zlewozmywak pełen naczyń, opryskane jedzeniem meble kuchenne, zalana łazienka po kąpieli czy zaduch i nieświeży zapach w pomieszczeniach są poważną przeszkodą, która może nawet całkowicie uniemożliwić sprzedaż nieruchomości. To samo dotyczy złego stanu oświetlenia pomieszczeń, które złudnie zniechęcą oglądającego nieruchomość do jej nabycia.

5. Nieprofesjonalne zdjęcia nieruchomości zamieszczane w ogłoszeniach.

To kolejna przeszkoda w szybkiej sprzedaży domu czy mieszkania. Zdjęcia robione starszym telefonem i w dodatku w złym oświetleniu powodują, że Twoja oferta będzie niewidoczna dla użytkowników przeglądających ogłoszenia nieruchomości. Tymczasem atrakcyjne, schludne i wyraźne zdjęcia są połową sukcesu w sprzedaży nieruchomości.

 

Korzystamy z plików cookie - dowiedz się więcejclose