Jak upolować tanie mieszkanie? Okazje na rynku nieruchomości.

Jeżeli chcesz kupić tanie mieszkanie, przede wszystkim musisz pamiętać o jednym. Zakup taniego mieszkania na rynku pierwotnym jest niemożliwy, dlatego w grę wchodzi tylko rynek wtórny nieruchomości. 

Taniego mieszkania na sprzedaż można szukać na wiele sposobów. A oto kilka z nich: 

 

1. Najprościej jest na bieżąco, przynajmniej kilka razy dziennie przeglądać ogłoszenia na serwisie z darmowymi ogłoszeniami nieruchomości. Tam też najłatwiej jest znaleźć wyjątkową okazję, która może pojawić się w każdej chwili, ale też równie szybko zniknąć! Wielu właścicieli mieszkań z przyczyn losowych musi nagle i jak najszybciej sprzedać swoją nieruchomość, oferując przy tym bardzo dobrą cenę. Właśnie na takie mieszkania poluj na serwisach z ogłoszeniami nieruchomości za darmo.

2. Skorzystaj z pomocy pośrednika nieruchomości. Profesjonalista dysponuje branżową wiedzą. Wie, gdzie i jak szukać okazji, ale przede wszystkim potrafi słusznie ocenić wartość danej nieruchomości. Wyłapie także jej wszystkie wady i zalety oraz pomoże prawidłowo dopełnić wszelkich formalności związanych z zakupem mieszkania. Więcej na temat współpracy z agentem nieruchomości przeczytasz na naszym blogu NowychKluczy.pl!

3. Postaw na tradycyjne formy poszukiwania oferty, takie jak lokalna prasa czy słupy ogłoszeniowe. Niekiedy można na nich wyłapać prawdziwą perełkę. Wystarczy wybrać się na spacer po okolicy, w której chcielibyśmy zamieszkać i uważnie rozglądać się po osiedlowych tablicach i słupach z ogłoszeniami, a także klatkach schodowych czy lokalnych sklepach.

4. Wstąp do świata social media. Aktywnie uczestnicząc w mediach społecznościowych nawet przypadkiem można się natknąć na naprawdę atrakcyjną ofertę sprzedaży mieszkania. Kiedy sam zapytasz o mieszkanie na sprzedaż na forum dyskusyjnym możesz być pewny, że już po kilku minutach zostaniesz zbombardowany różnorodnymi ofertami. Ale bądź czujny i uważaj na naciągaczy, którzy w świecie social media czują się jak ryba w wodzie!  

 

Czego można się spodziewać? 

 

Pamiętaj, że polując na wyjątkowo tanie mieszkanie, będziesz przebierać w ofertach typu:

·         mieszkanie w kamienicy

·         mieszkanie w bloku z tzw. „wielkiej płyty”

·         mieszkanie w wysokiej piwnicy tzw. sutenerze

·         mieszkanie w bloku bez windy na wyższych piętrach

·         mieszkanie na zaadaptowanym strychu

 

Uważaj! Mieszkania na rynku wtórnym, zwłaszcza te nadzwyczaj tanie, często wymagają sporego wkładu finansowego. Zwykle opłaca się kupić mieszkanie do remontu tylko wtedy, gdy sami będziemy w stanie wykonać większość prac remontowych i w dodatku mamy dostęp do tanich materiałów (np. duży market budowlany w okolicy).

Jedno jest pewne. Rynek wtórny z mieszkaniami w Polsce jest na tyle obszerny, że z całą pewnością jest w czym wybierać. Na wyjątkowe okazje warto czasami trochę dłużej poczekać.

Korzystamy z plików cookie - dowiedz się więcejclose